Nové tváre slovenského jazzu 1986

Nové tváre slovenského jazzu 1986

Detaily

Dátum
3. máj 1986
Web stránka
Organizuje
Slovenská jazzová spoločnosť

O súťaži

Termín a miesto: 02.- 03. 05. 1986, Dom kultúry ROH, Žilina Usporiadatelia: Dom kultúry ROH Žilina, Štátny komorný orchester Žilina , Odbor kultúry Okresného národného výboru, Okresné osvetové stredisko, Jazzcollegium Mestského klubu mládeže, Okresný výbor Socialistického zväzu mládeže (OV SZM) Počet postupujúcich skupín do finále: 11

 

Porota:

Antonín Matzner – predseda poroty (predseda Českej jazzovej spoločnosti), Aleš Benda (tajomník Českej jazzovej spoločnosti, člen Jazzová sekce), Igor Wasserberger (dramaturg Československej televízie v Bratislave), Ladislav Gerhardt (slovenský jazzový klavirista), Peter Šibilev (skladateľ, aranžér, dirigent), Richard Uškovitš (profesor žilinského Konzervatória), Elena Boďová (dramaturgička Štátneho komorného orchestra)

 

Ocenenia:

Jazz S (Partizánske) – Čestné uznanie za záslužný prínos v oblasti propagácie tradičného jazzu

Juraj Henter (tensax.) – skupina M-Quintet – Cena za najlepší sólistický výkon súťaže Andrej Kellenberger za skladbu

Melancholon – Cena za pôvodnú tvorbu

Jozef Baán z Big Bandu Bratislavského Konzervatória za skladbu Kolaps – Cena za najlepšie aranžmán

Juraj Bartoš z Big Bandu Bratislavského Konzervatória – Diplom „Objav roka“

 

Účastníci súťaže:

Big Band Bratislavského Konzervatória – moderný jazz – 1. cena – účasť na Československom jazzovom festivale v Karlových Varoch Komárňanský

Dixieland – tradičný jazz – 1. cena – účasť na Přerovskom jazzovom festivale

Súbor Andreja Kellenbergera (Bratislava) – moderný jazz – 2. cena

Bratislavský Big Band – moderný jazz – 3. cena

M-Quintet (Bratislava) – moderný jazz – 3. cena

Jazz Ambit (Bratislava) – moderný jazz

A-Conto (Bratislava) – moderný jazz

Klavirista Milan Hagovský – moderný jazz

Experiment (Senec) – moderný jazz

Pressovia Jazz (Prešov) – moderný jazz

Jazz S (Partizánske) – tradičný jaz

 

Účinkujúci v nesúťažnej prehliadke vo večernom vystúpení:

1. deň festivalu – Jana Koubková, Metropolitan Jazz Band s Evou Olmerovou, Esprit, 2. deň festivalu – Peter Lipa a T+R Band, Vlasta Průchová a Trio Vojtecha Eckerta „V rámci festivalu sa konalo stretnutie odbornej poroty a čestných hostí popredných hudobných inštitúcií v ČSSR s predsedom prípravného výboru Slovenskej jazzovej spoločnosti (SJS) Alojzom Stuškom. Na tomto stretnutí bol okrem celkového hodnotenia festivalu navrhnutý aj výbor Slovenskej jazzovej spoločnosti, súčasti Slovenskej hudobnej spoločnosti.“